یک نکته از این معنی ، معنایی که در درون نام سامسونگ نهفته شده است

یک نکته از این معنی ، معنایی که در درون نام سامسونگ نهفته شده است

تکنولوژی با پیشرفت و گسترده شدن روز افزون خود بیشتر با زندگی روزمره ی ما توأم می شود. گجت ها پیوسته در حال رشد و بزرگ تر شدن هستند. تلویزیون ها بزرگتر و بزرگتر می شوند ، گوشی های هوشمند در حال بزرگتر شدن و قدرتمندتر شدن هستند و حالا هم که نوبت به ساعت های هوشمند رسیده است.

اما یکی از شرکت های بسیار موفق در این حوزه بی شک سامسونگ است. سامسونگ نه فقط در تلویزیون بلکه در تبلت و اسمارت فون و چه و چه و چه دست دارد و در همگی این ها جزو بهترین ها هست.

با همه ی این ها آیا می دانستید که نام این غول کره ای یعنی سامسونگ در پشت خود یک معنی پنهان دارد؟ هر چند این نام خارجی است اما ما برایتان توضیح خواهیم داد که قضیه از چه قرار است.

در ابتدا باید بگوییم که سامسونگ یک شرکت مستقر در سئول کره ی جنوبی می باشد و نامش نیز یک نام کره ای است و از دو بخش مجزای سام و سونگ تشکیل شده است که هر کدام از آن ها معنی خاص خود را دارد.

سام (Sam) مخفف “سه” و سونگ (Sung) به معنی “ستاره” می باشد که وقتی با یکدیگر ترکیب می شوند به معنای واقعی کلمه می شوند “سه ستاره” یا ‘tristar’. این یک نماد کره ای (‘hanja’) است که  معنی سامسونگ “بزرگ ، متعدد و قدرتمند” ( ترجمه ی ’سام’ هانجا) و “ابدی” (سونگ “hanja”) که در کل به معنی بزرگ ، قدرتمند و ابدی می باشد که دی ان ای برند سامسونگ را تشکیل می دهند.

و سه ستاره ای که در لوگوی این شرکت از اولین روزها قرار داشت بیانگر سه ستاره ی ذکر شده در بالا هستند.

سامسونگ در ابندا به وسیله ی چند خانواده که مالک زمین بودند شروع به کسب و کار کرد. اما هم اکنون این غول کره ای 236,000 نفر در 79 کشور دنیا را در استخدام خود دارد (به غیر از کره) و جزو 10 برند پر ارزش جهان می باشد.

یک نکته از این معنی ، معنایی که در درون نام سامسونگ نهفته شده است

سیر تکاملی لوگوی سامسونگ

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

x

Check Also

رویکردی نو، سم موبایلی نو

رویکردی نو، سم موبایلی نو

یک لحظه صبر کنید، درست آمدید؛ اینجا سم موبایل است! پس بیایید کمی با ما همراه ...