گزارشات جدید : سنسور اثر انگشت در دکمه ی هوم گلکسی اس 5

گزارشات جدید : سنسور اثر انگشت در دکمه ی هوم گلکسی اس 5

اینکه سنسور اثر انگشت مفید به نظر آید و یا اینکه چیزی است غیر کاربردی ، بحثی جداست و ما هم به آن دامن نمی زنیم!

اما بیایید به گزارشات جدیدی که از سایت سم موبایل (نسخه ی آن طرف آبی ما !) پیرامون گلکسی اس 5 به گوش می رسد نگاهی داشته باشیم.

طبق این گزارش سامسونگ قرار است ، سنسور اثر انگشت خود را در دکمه ی هوم Galaxy s5 جا دهد که این خبر کمی از هیجانات گذشته ی ما که از یکپارچه شدن این سنسور با صفحه نمایش این اسمارت فون می گفتند ، کم می کند.

در این وبسایت آمده است که سنسور اثر انگشت همانند چیزی که در آیفون 5s شاهدش بودیم ، در درون کلید هوم (Home) عرض اندام می کند. (اما یک سوال (؟) در پرانتز (!) به نظر شما این خوب است یا نه؟)

اما کار کردن این سنسور اثر انگشت به شیوه ی کشیدنی است (swipe-type ). اما قطعا این سوال در فکرتان به وجود آمده که این یعنی چه؟ خب بصورت ساده بخواهیم بگوییم ، این گونه است که شما باید کل انگشت خود (از قاعده تا نوک انگشت) را بر روی کلید هوم بکشید تا اثر انگشتتان ثبت شود. اما خصلت بدی که طبق این گزارش در سنسور اثر انگشت گلکسی اس 5 وجود دارد ، حساس بودن آن به رطوبت است. و این می تواند کمی ما را آزار دهد وقتی که دستمان مرطوب است.

سنسور اثر انگشت موجود در گلکسی اس 5 با ویژگی های سیستم عامل این اسمارت فون (اندروید 4.4 کیت کت) یکپارچه شده است. کاربران می توانند تا 8 اثر انگشت را تعریف کنند ؛ که حداقل یکی از آنها باید به منظور باز کردن قفل گوشی تعریف شود. همچنین می توان به حالت خصوصی (Private Mode) جدید ، که اختیاراتی همچون پوشه های شخصی ، که می توان از طربق اثر انگشت یا توسط pin و راه های امنیتی دیگر همچون pattern unlock وارد آن شد اشاره کرد. در میان این ها ، اثر انگشت شما می تواند در حساب شخصی سامسونگیتان نیز استفاده شود.

سم موبایل اشاره می کند که این اطلاعات را از طریق یک منبع نزدیک کسب کرده و همچنین دکمه ها ، با صفحه نمایش اجین نشده اند.

اما یادتان نرود که نمی توان هنوز به این اطلاعات استناد کرد و قبولشان کرد.

هم اکنون تنها یک هفته به شروع کنگره ی جهانی موبایل 2014 (MWC) در بارسلون زمان باقی مانده است و ما انتظار داریم که به گل سرسبد بعدی سامسونگ در یک مراسم رسمی ، سلام عرض کنیم. پس بدانید و باز هم می گوییم که بدانید هر خبری که تا آن زمان ازگلکسی اس 5 منتشر می شود ، صرفا و صرفا شایعه است و نمی توان به آن اتکا کرد. پس قضاوت زود را کنار می گذاریم و منتظر می مانیم. هر چند صبرمان لبریز شده است.

 

phonearena

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

x

Check Also

گلکسی مگا 2 سامسونگ (Samsung Galaxy Mega 2) روانه بازار آسیا می شود

اخیرا در رابطه با دستگاهی جدید از خانواده گلکسی مگا خبرهای متعددی بر روی صفحات رسانه ...