وزارت دفاع ایالات متحده مجموعه نرم افزاری KNOX سامسونگ را تایید کرد

وزارت دفاع ایالات متحده مجموعه نرم افزاری KNOX سامسونگ را تایید کرد

بلک بری به دلیل ویژگی هایی نظیر رمزگذاری و امنیت داده های قوی در بازار سرمایه گذاری به عنوان یک دژ و سنگر محکم به حساب می آید. اما از آنجا که در حال سقوط است، بسیاری از شرکت ها در تلاشند تا نسخه بعدی Blackberry را در بازار سرمایه گذاری به کار بگیرند.

اما در سویی دیگر سامسونگ به تازگی اعلام کرده که وزارت دفاع آمریکا، 5 دستگاه از خانواده گلکسی که مجهز به KNOX هستند را در لیست محصولات آژانس سیستم اطلاعات دفاعی (DISA) به ثبت رسانده است. این 5 دستگاه عبارتند از : گلکسی اس 4 ، گلکسی اس 4 اکتیو ، گلکسی نوت 3 ، گلکسی نوت پرو 12.2 و گلکسی نوت 10.1 (2014 Edition).

اگر چه این یک گام بزرگ برای سامسونگ به حساب می آید، اما به آن معنی نیست که وزارت دفاع (DoD) استفاده از آن را در رأس کار قرار دهد. بلکه تنها بدان معناست که کارکنانشان در شبکه های غیر محرمانه و سازمان های دیگر می توانند از این دستگاه های سامسونگی استفاده نمایند.

مجموعه ی نرم افزاری ناکس سامسونگ، کاربران را قادر می سازد تا با استفاده از گجت های سامسونگی خود، هم به کسب و کارشان بپردازند و هم کارهای شخصی خود را با آن ها انجام دهند. کاربران می توانند با کلیک کردن بر روی یک دکمه، بدون ریبوت شدن، از حالتی به حالت دیگر سوییچ نمایند.

سامسونگ می گوید برای آنکه دستگاه هایش بتوانند از وزارت دفاع گواهینامه کسب نمایند مجبور به گذر از بیش از 100 شرط از جمله رمزگذاری و تشخیص نفوذ بهتر بوده اند.

سامسونگ در حال برنامه ریزی است تا با ایجاد یک خط تولید بزرگتر، هزینه دستگاه ها را برای اینچنین سازمان هایی کمتر نماید. چندی پیش نیز دولت برتیانیا بصورت رسمی اعلام کرد کارکنان می توانند از دستگاه هایی که از KNOX پشتیبانی می کنند (گلکسی نوت 3، گلکسی اس 3، گلکسی اس 4 و گلکسی اس 5 -که در آینده باید دستگاه های جدیدتری نیز به لیست اضافه شوند-) در محل کار استفاده نمایند.

Sammobile

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

x

Check Also

چرا تبلت های آینده سامسونگ با صفحه نمایش AMOLED از تبلت ها LCD فعلی بهتر خواهند بود ؟

چرا تبلت های آینده سامسونگ با صفحه نمایش AMOLED از تبلت ها LCD فعلی بهتر خواهند بود ؟

اگر بخواهیم تنها یک عامل را انتخاب کنیم که به واسطه آن بتوانیم گوشی های پرچمدار سامسونگ را ...