فروش سه برابری ال جی جی 3 نسبت به گلکسی اس 5 در وطن ؟! لطفا متعصب نباشید! (اختصاصی)

فروش سه برابری ال جی جی 3 نسبت به گلکسی اس 5 در وطن ؟! لطفا متعصب نباشید! (اختصاصی)

اگر اخبار تکنولوزی را دنبال کرده باشید، مطمئنا امروز با خبری که بر روی سایت های فناوری دست به دست شد روبرو شده اید که به واسطه آن، باز خوردهای جالبی از سوی آن هایی که شاید بتوان نامشان را آنتی سامسونگی نهاد، دریافت شد. عنوانی که متنش بیش از واقعیت به علت تعصب، به تخیلی ضد سامسونگی تبدیل شد! و آن هم فروش بیشتر (سه برابری) ال جی جی 3 نسبت به گلکسی اس 5 در وطن بود. ما هم به دنبال آن، مقاله ای اختصاصی را آماده کرده ایم. پس در ادامه با سم موبایل همراه باشید.

بگذارید واقع گرایانه با آن برخورد کنیم و از همه ابعاد، موضوع را مورد کنکاش قرار دهیم. به نظر شما ال جی جی 3 واقعا خوب است؟! به نظر ما که نه؛ چرا که باید گفت واقعا عالی است. اما از گلکسی اس 5 هم بهتر است یا خیر؟ مطمئنا از لحاظ سخت افزاری طبق یک سنت معمولی و رایج و به دلیل جدیدتر بودن، باز هم بهتر است البته نه در همه ی موارد(سخت افزاری). اما سخت افزار که همه چیز نیست! به نظر شما هست؟! اجازه دهید بگوییم جوابش با خودتان و به آن دامن نزنیم. اما چیزی که واضح و مبرهن می باشد این است که ما نمی خواهیم این دو پرچمدار هم وطن را به میز مقایسه و یا حتی محاکمه بکشانیم؛ پس از ما نخواهید که مقایسه ای داشته باشیم در بین این دو کره ای از نوع جنوبی!

از همه ی این مسائل دور شویم و برسیم به فروشی که علت خوشحالی عده ای را فراهم کرد و شاید هم ناراحتی عده ای دیگر، معلول دیگر آن باشد. اما ما با مطرح کردن موضوعی ساده که دلیلی محکم است، علت را کنار نزده ولی معلول را جابجا می کنیم.

اگر با ما همراه بوده باشید، مطمئنا قبل از شروع عرضه گلکسی اس 5 خبری را که تیترش اینگونه بود : “تحلیل یک تحلیلگر : فروش گلکسی اس 5 در سه ماهه ی نخست عرضه ، ناامیدکننده خواهد بود” را خوانده اید و اگر نخوانده اید قبل از پرداختن به ادامه ی این مطلب وقتتان را صرف خواندن آن تحلیل نمایید. لطفا!

حقیقتش را بخواهید این تحلیل در مورد کره ی جنوبی صادق بود و نتیجه اش نیز تیتری شد که از فروش بیشتر جی 3 ال جی، نسبت به گلکسی اس 5 می گفت. در این تحلیل آمده بود :

یکی از دلایل این تحلیل ، ریشه در سه شرکت حامل تلفن های همراه در کره ی جنوبی دارد. در حقیقت این سه حامل تلفن های همراه کره ی جنوبی ، در بازه ی زمانی ماه مارس تا می هیچ اسمارت فونی را به فروش نخواهند رساند چرا که فروش تلفن های همراه به وسیله ی این سه شرکت ممنوع شده است.

برای مثال SK Telecom (بزرگترین حامل تلفن های همراه کره ی جنوبی) قادر به پذیرش مشتریان جدید نبوده و از 5 آوریل تا 19 می ، نمی تواند گوشی های خود را به فروش برساند. در نتیجه سامسونگ با عرضه گلکسی اس 5 در 11 آوریل ، نخواهد توانست برای مدتی ، فروش خوبی را در خاک خودش یعنی کره بدست آورد.

در حقیقت، ممنوعیت فروش این شرکت ها، تخطی از برخی قوانین بیان شده بود.

اما در مورد فروش جهانی باید سه ماهی که این تحلیلگر به آن اشاره کرده بگذرد و بعد به آن دامن زد. هر چند تا کنون، اخبار و آماری که در دسترس قرار گرفته، نشان از فروش جهانی بسیار خوب گلکسی اس 5 دارد. و ما هم برای یادآوری تیتر و لینک آن ها را در زیر قرار می دهیم.

جی کی شین فروش قوی گلکسی اس 5 را تایید می کند

گزارش ها حاکی از غلبه ی گلکسی اس 5 بر آیفون 5 اس در فروش آخر هفته ی آمریکا هستند

گلکسی اس 5 یک هفته پس ار عرضه اش ، 0.7 درصد از فروش دنیای اندرویدی ها را بدست آورد

فروش چهار برابری گلکسی اس 4 نسبت به اچ تی سی وان در مدت 2 ماه پس از عرضه

یک سوم تمام افرادی که گوشی خود را به گلکسی اس 5 ارتقاء داده اند ، قبلش آیفون داشته اند

فروش بیشتر گلکسی اس 5 نسبت به اس 4 – اسمارت فون تایزنی – فرم جدید گلکسی نوت – ساعت هوشمند اندرویدی

آمار فروش گلکسی اس 5 در اولین روز عرضه : 30 درصد تا 100 درصد بیشتر از فروش گلکسی اس 4

 

بیایید کمی در مورد این ممنوعیت ها دقیق تر شویم. پس با گاردین همراه می شویم.

دوره ممنوعیت SK Telecom (بزرگترین اوپراتور کره جنوبی) از 5 آوریل (April) تا 19 می (May) بوده است. دوره ممنوعیت KT (دومین اوپراتور بزرگ کره جنوبی) از 12 مارس (March) تا 26 آوریل بوده است. دوره ممنوعیت اوپراتور LG UPlus که با 18 میلیون مشترک کوچکتر از دو اوپراتوری که نامشان ذکر شد می باشد(!) نیز در دو مرحله صورت گرفته است؛ یک مرحله از 13 مارس تا 4 آوریل بوده و مرحله دیگر از 27 آوریل تا 18 می بوده است.

همانطور که مشخص است، متاسفانه در زمان عرضه گلکسی اس 5 در 11 آوریل، تا مدت زیادی بعد از آن، دو اوپراتور SK Telecom و KT که به ترتیب بزرگترین حامل های کره ای هستند قادر به فروش محصولاتشان نبوده اند.

بیایید برای ساده تر کردن کار اینگونه بگوییم :

SK Telecom ، بزرگترین اوپراتور کره جنوبی، تا 39 روز بعد از عرضه گلکسی اس 5 قادر به فروش تلفن همراه نبوده است.

KT ، دومین اپراتور بزرگ کره جنوبی به مدت 16 روز بعد از عرضه گلکسی اس 5 قادر به فروش محصولات خود نبوده است.

LG UPlus نیز تا 17 روز بعد از عرضه گلکسی اس 5 قادر به فروش بوده ولی بعد از آن به مدت 22 روز قادر به فروش تلفن همراه نبوده است.

کره جنوبی نهمین بازار بزرگ گوشی های هوشمند در جهان به حساب می آید و برای سامسونگ نیز پنجمین بازار بزرگ فروش را رقم زده است. طوری که Francisco Jeronimo ، مدیر تحقیقاتی تلفن های همراه در اروپا از IDC ، می گوید “سال گذشته کره جنوبی پذیرای 4.5 درصد از کل محموله های گوشی های هوشمند سامسونگی بوده است”

بر اساس اطلاعاتی که از شرکت تحقیقاتی Mediacells در دسترس قرار گرفته، پیش بینی می شود، امسال 16 میلیون اسمارت فون سامسونگی در کره جنوبی به فروش برسد که به طور میانگین، هر ماه، 1.3 میلیون از این فروش را به خود اختصاص می دهد. 70 درصد از مردم کره جنوبی دارای گوشی هوشمند هستند که سامسونگ ادعا می کند، دو-سوم از بازار این کشور را در اختیار دارد. در همین راستا Flurry Analytics ، تا نوامبر 2013 گزارشی را داده بود که در قسمنی از آن تصویری از آمار نفوذ دو سیستم عامل اندروید و iOS و تولیدکننده های گوشی های هوشمند در کره جنوبی قرار گرفته که ما ، در زیر برایتان قرار داده ایم.

آمار سهم سیستم عامل های اندرویدی و iOS و شرکت ها در کره جنوبی از Flurry Analytics در نوامبر 2013

آمار سهم سیستم عامل های اندروید و iOS و تولیدکننده های گوشی های هوشمند در کره جنوبی تا نوامبر 2013 از Flurry Analytics

پس با این وجود آیا نیازی است که بگوییم مقایسه فروش جی 3 شرکت ال جی با گلکسی اس 5 سامسونگ در چند روز نخستِ فروش و آن هم فقط در کره جنوبی بسیار ناعادلانه که چه عرض کنیم بلکه از پایه، غلط و اشتباه می باشد؟

همانطور که متوجه شده اید، این مقایسه در فروش، هیچگونه پایه و اساس درستی ندارد و صرفا برای آن است که عده ای (همان هایی که شاید بشود لقب آنتی سامسونگی را بر آن ها نهاد) با آن به خوشحالی های کاذب بپردازند، بدون آن که متوجه شوند که تنها بازیچه ی یک تیتر بی پایه و اساس و صرفا ‘نمادین’ قرار گرفته اند.

لازم به ذکر است که همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد، گوشی جی 3 واقعا عالی بوده و ما تنها به یک خبرِ مقایسه ایِ بی پایه و اساس دامن زدیم که عده ای آن را جدی گرفتند و نه چیز دیگر. البته در مورد اینکه فروش جی 3 در کره بیشتر بوده بحثی وجود ندارد بلکه مقایسه نادرست و اشتباه آن با گلکسی اس 5 است که بحث برانگیز می باشد و بر اساسش برخی آن را بخاطر اشتباهی ناشیانه ، شکست گلکسی اس 5 خوانده اند.

در آخر امیدواریم که شما از خواندن این مطلب اختصاصی استفاده برده باشید و ما هم توانسته باشیم قدمی در روشن شدن ماجرا برداریم.

۸ نظر

 1. تشکر میکنم از سایت خوبتون سید عزیز
  ال جی 3 واقعا در برابر اس5 یک شکست خوردس.گوشی که نه ضد اب هست نه سنسور اثر انگشت داره با اون باطری که باید همچین صفحه نمایشی رو بکشه حرفی میتونه برای گفتن داشته باشه جلوی اس5؟چندین ماه بعد از اس5 امده به جای اینکه خیلی برتری داشته باشه مثل پرچم دارای برندای دیگه هست این یعنی شکست.البته جی3 شرف داره به زد2 خز سونی و اچ تی سی تایوانی ور شکسته.این کارای انتی سامسونگی ها هم طبیعی شده چون میدونند در برابر سامسونگ برنداشون حرفی برای گفتن ندارند برای همینم جو میدن

 2. آقا من خودم شخصا با جی 3 کار کردم و همچنین با س5 و حتی نوت 4
  من خودم قبلا سامسونگ داشتم بخدا خیلی ضعف داشت همیشه هم در حالت آماده بکار شارژ میخورد ولی ال جی اینطور نیست
  اگه کسی قبول نداره که ال جی مخصوصا جی 3 از همه گوشی ها حتی گلکسی نوت 4 بهتره ….برین خیلی راحت نمایندگی دوتاشونو بذارین کنار هم سرعت گوشی هارو در مرحله اول تو باز کردن برنامه ها تست کنین همین خودش یه سنده که ال جی جی 3 چه برتری های قابل توجهی داره
  درضمن هیچ گوشی به هیچ عنوان کامل نیست

  • محمد

   با سلام
   دوست عزیز گلکسی نوت 4 هنوز در بازارهای خارجی عرضه نشده حال چه برسد به بازار ایران! اینکه شما چطور با این گوشی کار کرده اید جای سوال دارد.
   موفق باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

x

Check Also

چرا تبلت های آینده سامسونگ با صفحه نمایش AMOLED از تبلت ها LCD فعلی بهتر خواهند بود ؟

چرا تبلت های آینده سامسونگ با صفحه نمایش AMOLED از تبلت ها LCD فعلی بهتر خواهند بود ؟

اگر بخواهیم تنها یک عامل را انتخاب کنیم که به واسطه آن بتوانیم گوشی های پرچمدار سامسونگ را ...