سامسونگ Simband را معرفی کرد - پلتفرم جدید سلامتی

سامسونگ Simband را معرفی کرد – پلتفرم جدید سلامتی

در رویداد “Voice of the Body” یا همان “صدای بدن” ، سامسونگ از پلتفرم جدید خود که مربوط به سلامتی است رونمایی کرد که امیدوار است سنسور های پوشیدنی و دستگاه را به سطح بالاتری ببرد تا با جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف و آپلود آن ها در فضای ابری بتوانند سلامتی کاربران را ردیابی کنند.

به همین منظور سامسونگ از Simband رونمایی کرد؛ یک دستگاه پوشیدنی مرجع که هر تولید کننده ای می تواند از آن برای تولید دستگاه های خود استفاده نماید. Simband دارای سنسورهای گوناگونی است که قادر به جمع آوری اطلاعات مختلفی می باشند که می توان به دمای بدن، سطح اکسیژن و یا ضربان قلب اشاره کرد.

برخلاف ساعت های هوشمند Gear ، سامسونگ Simband را به عنوان یک پلتفرم باز معرفی کرده به امید آنکه دیگر کمپانی ها نیز در راستای سلامت کاربران از آن استفاده نمایند.

پلتفرم سلامتی سامسونگ که نامش تعامل چند وجهی معماری سامسونگ -Samsung Multimodal Architecture Interaction (به اختصار SAMI)- می باشد و تمام اطلاعات ذخیره شده بر روی این پلتفرم به وسیله دستگاه های مبتنی بر Simband توسط کاربر کنترل خواهند شد. توسعه دهندگان نیز به منظور ساخت اپلیکیشن های سفارشی، می توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. اما در نهایت این کاربر است که اطلاعات خود را خواهد داد.

برای آنهایی که مایل به استفاده از Simband به عنوان مرجع دستگاه های خود نیستند، سامسونگ API متن باز را نیز در دسترس توسعه دهندگان و تولیدکنندگان قرار خواهد داد تا آن ها بتوانند اطلاعات دستگاه های پوشیدنی سفارشی خود را بر روی SAMI آپلود کنند؛ این حرکتی است که سامسونگ در باره اش اینگونه می گوید : “اتصال مغزهای بیشتر با سنسورهای بیشتر”

سامسونگ Simband را معرفی کرد - پلتفرم جدید سلامتی

در حالی که به نظر می رسد Simband یک اسمارت واچ یا همان ساعت هوشمند سامسونگی با Wi-Fi و بلوتوث و یک صفحه نمایش باشد ، اما نباید شاهد فروش این محصول به مصرف کنندگان در آینده نزدیک باشیم.

به نظر سامسونگ می خواهد در صنعت ابزارهای سلامتی گام های بزرگ و مفیدی را بردارد و این نشان از تمایل این شرکت به ورود در بازارهایی است که شرکت های رقیب در حوزه ی اسمارت فون ها و گجت ها، کمتر به آن توجه می کنند.

Sammobile

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

x

Check Also

از 10 تیر Samsung Apps به Samsung Galaxy Apps تبدیل می شود

سامسونگ اعلام کرده که از 1 جولای (10 تیر) Samsung Apps به Samsung Galaxy Apps تغییر نام ...