اپل

اپل در تلاش است تا محصولاتش را بصورت مستقیم در ایران عرضه نماید

در طی سالیان قبل بسیاری، ادعای نمایندگی رسمی اپل در ایران را کردند. اما تا به الان همه آنها فقط یک فروشنده ساده بودند که مثل دیگر فروشندگان، محصولات شرکت اپل را می فروختند در حالیکه هیچ رسمیتی وجود نداشت.

حال به نظر می رسد توجه اپل به بازار کشورمان جلب شده است و قصد دارد به طور رسمی محصولاتش را در ایران بفروش برساند. وال استریت ژورنال که یکی از مهمترین منابع خبری به حساب می آید، جدیدا گزارشی را در این باره منتشر کرده که به شرح زیر است:
“شرکت اپل در حال رایزنی با توزیع کنندگان در مورد بررسی ورودش به بازار کشور ایران است. اخیرا بعضی از تحریم های غرب بر علیه ایران لغو گردیده است و مردم نیز از آن با خبرند.”

این گزارش به تحریم های بانکی و همچنین سیاسی غربی ها علیه کشور ایران اشاره کرده است و گفته که به علت این تحریم ها خیلی از شرکت های فعال مانند شرکت اپل قادر نیستند تا به طور رسمی وارد کشور ایران شوند. ولی با توجه به اعلام اینکه تحریم فروش وسایل و تجهیزات الکترونیکی به ایران در ماه می (May) میلادی لغو گردید، اپل خواستار مذاکره با فعالان و توزیع کنندگان ایرانی است تا بتواند محصولاتش را به صورت رسمی و قانونی در کشورمان، ایران به فروش برساند. لازم به ذکر است که در این گزارش آمده که مدیران ارشد شرکت اپل دیدارها و صحبتهایی هم با برخی از توزیع کنندگان و فعالان ایرانی در مقر خاورمیانه اپل در شهر لندن در مورد این مسئله داشته اند.

بنابر گفته این منابع، اپل در این گفتگوها و مناظرات به دنبال دادن نمایندگی و حق بیمه به یکی از شرکت های ایرانی می باشد و بجای اینکه در ایران اپل استور باز نماید، می خواهد تا امتیاز و حق فروش محصولاتش را به خرده فروشی های انحصاری خود که فقط محصولات همین شرکت را می فروشند بدهد. همچنین لازم به ذکر است که مدل هایی که در این فروشگاه برای فروش عرضه می شوند نیز از پارت نامبر اختصاصی برای کشور ایران بهره نمی برند و فقط مدل هایی به فروش می رسند که دارای پارت نامبر کشور های اروپایی و آسیایی می باشند.
ادامه این گزارش نیز به شرح زیر است :
“شرکت آمریکایی اپل در حال گفتگو و رایزنی با دفتر مربوط به کنترل دارایی های مسدودی در وزارت خزانه داری کشور آمریکا است و در مورد چگونگی شرایط و ضوابط آغاز فعالیتش در کشور ایران به بحث می پردازد. این گفتگوها در رابطه با طرز برقراری ارتباط با مشتریان و خریداران ایرانی، شرایط و مسائل مربوط به ضمانت و گارانتی محصول و همینطور مسائل مربوط به خدمات پس از فروش محصولات این شرکت در ایران می باشد”

آنطور که به نظر می رسد شرکت اپل بازار ایران را به طور دقیق آنالیز یا به عبارتی تجزیه و تحلیل کرده است و از آنجا که جمعیت ایران متشکل از 77 میلیون نفر بوده که در حدود 42 درصدش را جوانان زیر سن 25 سال تشکیل می دهند، اپل را تحریک کرده تا وارد این بازار بزرگ شود. جدای از این ها بنابر گزارش مالی اپل در سه ماهه قبل، 60 درصد سودی که این شرکت از فروش محصولات خود بدست آورده در خارج از خاک کشور خود یعنی آمریکا بوده است که خود باعث می شود تا اپل به بازار خارج از کشورش بهای زیادی بدهد .

باید دید بالاخره اپل در این مذاکرات به چه مراحل و نتایجی می رسد و همچنین ما نیز امیدواریم که این اتفاق خوب برای ایرانیان دوستدار تکنولوژی و محصولات شرکت اپل، به وقوع بپیوندد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

x

Check Also

آیا آیفون جدید نمایشگر 3 بعدی خواهد داشت؟

آیا آیفون جدید نمایشگر 3 بعدی خواهد داشت؟

با آنکه اپل اخیرا آیفون 6 و آیفون 6 پلاس را معرفی کرده و در بعضی ...