آیا Galaxy Gear سامسونگ پذیرای تایزن خواهد بود؟

آیا Galaxy Gear سامسونگ پذیرای تایزن خواهد بود؟

همانطور که می دانید و می دانیم ، اسمارت واچ یا همان ساعت هوشمند خودمان که سامسونگ در تابستان امسال که گذشت با نام Galaxy Gear معرفی کرده بود رنگ سیستم عامل محبوب اندروید را به خود دیده بود.

اما حالا که نوبت رسیده به نسخه ی بعدی ساعت هوشمند سامسونگ ، باید بگوییم که این بار نه اندروید بلکه تایزن در کالبد این محصول پوشیدنی روحی تازه خواهد بخشید.

بر اساس گزارشی که USA Today به عمل آورده ، از نسخه ی دوم Galaxy Gear در هفته ی بعد ، همزمان با شروع کنگره ی جهانی موبایل بارسلون در تاریخ 24 فوریه (5 اسفند)، در کنار گلکسی اس 5 رونمایی می شود.

اما تفاوت فاحشی که بین این نسخه با نسخه ی اول آن وجود دارد ، سیستم عامل است. مثل اینکه سامسونگ قصد ندارد این بار اندروید را به خُرد ساعت هوشمندش بدهد و تمایل دارد تا نسخه ی HTML5 سیستم عاملی که زحمت بسیاری برایش کشیده یعنی تایزن را به Galaxy Gear اهدا کند و از این طریق می تواند نظر توسعه دهندگان وب را به خود جلب کند. اما این تغییر را می توان به عنوان بخشی از برنامه های سامسونگ که در صدد این است تا “خدمات و نرم افزاری های خود را توسعه ی بیشتری بدهد” دانست.

از طرفی می دانید که تایزن حاصل تحقبقات و سرمایه گذاری های شرکت سامسونگ است و به عنوان یک سیستم عامل که می خواهد با رقبای سرسخت خود دست و پنجه نرم کند ، باید راهکار و استراتژی مناسبی را در پیش گیرد و از آنجا که اندروید هم اکنون سهم بسیار بزرگی از بازار اسمارت فون ها و تبلت ها را در دست دارد (یادمان نرود که سامسونگ هم در این رشد کمک شایانی کرده) ، دیگر غول کره ای داستان ما نمی خواهد سیستم عامل اندروید را در بازار ابزارهای پوشیدنی هم در رسیدن به این جایگاه کمک کند.

 

باز هم برای قضاوت بهتر سعی مان بر این است که تا 5 اسفند صبر کنیم و با لقمه ای که سامسونگ برایمان آماده کرده آشنا شویم.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

x

Check Also

آیا گلکسی نوت 4 در دو مدل و با صفحه نمایش های تخت و منحنی خواهد آمد و گیر گلس ابزار پوشیدنی جدید سامسونگ در IFA خواهد بود ؟

گزارش جدیدی از کره آمده که پرده از برنامه سامسونگ پیرامون معرفی گلکسی نوت 4 ...