آیا تایزن سامسونگ از برنامه های اندرویدی پشتیبانی خواهد کرد ؟

آیا تایزن سامسونگ از برنامه های اندرویدی پشتیبانی خواهد کرد ؟

هر شخصی که منطقی باشد مطمئنا قادر به کتمان کردن آن نیست که یک سیستم عامل برای موفق بودن در بازار باید از تمام برنامه های اصلی و مهم دو سیستم عامل اندروید و آی او اس بهره ببرد.

با توجه به طبیعت متن باز اندروید ، سیستم عامل هایی همچون BlackBerry و Sailfish تصمیم گرفتند راه آسان را پیش گرفته و در نتیجه به اضافه کردن برنامه های اندروید به دایرکتوری اپلیکیشن های خود بپردازند. به این منظور آن ها فورا حق استفاده از تعداد زیادی از برنامه ها را دریافت کردند.

سامسونگ از آن جا که در نبرد تولیدکنندگان ، قسمت اعظمی از نقشه ی جهان را به رنگ آبی لوگوی خود تغییر داده (البته با رنگ اقیانوس ها اشتباه نگیریم!) ، بعید بود که بخواهد بستری را برای تایزن فراهم آورد تا برنامه های اندرویدی بتوانند بر روی آن جولان دهند ، اما بنا بر گزارشات جدید ، این غول کره ای می تواند فکر دیگری نیز در این رابطه داشته باشد.

بر اساس شایعات ، سامسونگ در حال رایزنی با دو شرکت به منظور ایجاد یک ماشین مجازی (virtual machine) است. این ماشین مجازی باید قادر باشد تا برنامه های مبتنی بر جاوا در اندروید را بر روی تایزن اجرا نماید.

ظاهرا سامسونگ در این فکر است که به صورت موقت به این مسئله بپردازد ، به طوری که توسعه دهندگان قادر به ساخت اپلیکیشن های بومی برای تایزن باشند در حالی که مصرف کنندگان نیز بتوانند به برنامه های معروفی که بر روی سیستم عامل دیگر است دسترسی داشته باشند.

البته این موضوع ، پای یک سناریوی دیگر را به میدان می کشد. و آن هم این است که کاربر تجربه ی متفاوتی را دریافت می کند در هنگامی که از یک برنامه ی اندرویدی به نسخه ی بومی مشابه آن در سیستم عامل تایزن مهاجرت می نماید.

با این حال ، این می تواند حرکت خوبی باشد چرا که شمارشگر برنامه های تایزنی در این بازار رقابتی ، نیاز به گذشتن از مرز خاصی را دارد.

البته یادمان باشد که این ها همه شایعه هستند و تا زمانی که در پشت درهای بسته سامسونگ ، بر روی میز روئسای کره ای ، گزینه های متعددی وجود دارد نمی توان به هیچ چیزی مطمئن شد. از طرفی سامسونگ اعلام کرده بود که هدف تایزن ، اجرا بر روی دستگاه هایی با حداقل رم 256 مگابایت است و این می تواند تناقضی را در رابطه با شایعاتی که از پشتیبانی برنامه های اندرویدی بر روی تایزن می گفتند به وجود آورد (در نظر داشته باشید که غیر از این موضوع ، ماشین های مجازی به یک حافظه ی بالا نیاز دارند و این دلیل خوبی برای توجیه استراتژی بلک بری می باشد چراکه  10 دستگاهش را با حداقل رم 1.5 گیگابایت عرضه نموده است). با این حال اگر سامسونگ تایزن را با پشتیبانی از برنامه های اندرویدی عرضه کند ، می تواند جالب باشد که ببینیم چگونه این مسئله را کنترل خواهد کرد.

Sammobile

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

x

Check Also

شروع عرضه آپدیت اندروید 4.4.2 کیتکت برای گلکسی گرند 2 سامسونگ

شروع عرضه آپدیت اندروید 4.4.2 کیتکت برای گلکسی گرند 2 سامسونگ

این بار سامسونگ برای نسخه دو سیم کارته نسل دوم گلکسی گرند، اندروید 4.4.2 کیتکت را عرضه ...